WordPress Developer – zdalnie (bez kontaktu z klientem)

Data dodania: 14 listopada 2022

Poszukujemy aktualnie WordPress developerów do współpracy głównie ze znajomością backend-u, dobrze jeśli posiadasz umiejętności frontendowe, jednak ważniejsze jest dla nas jak sobie radzisz z backendem oraz pracą na już istniejącym kodzie (warunek konieczny). Szukamy osób do stałej, długoterminowej współpracy na FV lub przez Useme. Na początek rozliczenie za konkretne zadania (okres próbny od 2 do 4 tygodni, w zależności od umiejętności), po okresie próbnym przechodzimy już na normalne rozliczenie godzinowe na podstawie czasu zarejestrowanego w Timecamp.

Głównym Twoim zadaniem będzie rozwój już istniejących projektów o nowe funkcjonalności (tworzone z reguły w formie wtyczek) lub przez modyfikacje aktualnie używanych za pomocą filtrów i akcji. Oprócz tego czasami dochodzą prace nad supportem (rozwiązywaniem bieżących problemów na serwisach klientów, od drobnych prac na frontendzie, po debugowanie błędów np. po aktualizacji, czy konieczność modyfikacji serwisów pod nowe wersje PHP). Dlatego szukamy osób, dla których praca na czyimś kodzie nie stanowi problemu z dobrą znajomością samego WP (akcji, filtrów), jak i samego OOP PHP. Projekty również realizujemy, jednak jest to raczej dodatkowa kwestia od naszych stałych klientów, niż główna działalność. Jeśli jesteś w stanie ogarniać jedno i drugie, to będzie dodatkowym atutem 🙂

Wymagania:
– Programowanie: HTML, CSS, PHP (konieczna znajomość akcji i filtrów, dobrych praktyk programowania pod WP oraz umiejętność programowania obiektowego PHP – warunek konieczny), JavaScript/jQuery, MySQL (mile widziana umiejętność optymalizacji zapytań, jak wystąpią jakieś Slow Query), AJAX (korzystanie zgodnie z Codex-em), Git (używamy Bitbucket-a jako repozytorium wersji)
– Język angielski pozwalający na korzystanie z dokumentacji technicznej (nie masz kontaktu z klientem – tym zajmują się osoby na supporcie, ale dokumentacja 99% rzeczy jest po angielsku, dlatego dobrze jeśli to trochę ogarniasz 🙂 )
– Samodzielność oraz analityczne myślenie (jeżeli masz problem, szukasz rozwiązania, a nie zgłaszasz, że się tego nie da zrobić – a jeśli się nie da, to przedstawiasz argumenty dlaczego), rzetelność, dokładność, realizowanie prac zgodnie ze specyfikacją / wytycznymi. Oczekujemy dobrej organizacji, terminowości (warunek konieczny, ale do dogadania – rozumiemy, że może się coś wydłużyć i potrzebny jest dodatkowy czas na realizację) i konkretnych efektów. Konieczna jest dostępność przy komputerze / telefonie w godzinach 10:00 – 16:00. Same zadania po ustaleniu konkretów wykonujesz jak Ci pasuje, jak wolisz pracować w nocy, to dla nas nie jest to problem. Natomiast w tych godzinach ustalamy większość rzeczy i w przypadku problemów na stronach klientów może być potrzeba bieżących interwencji (support rzadko, ale się zdarza), dlatego musimy być w kontakcie.
– Dodatkowym atutem jest dyspozycyjność w awaryjnych sytuacjach (rzadko się to zdarza, ale jednak czasem może być potrzeba pracy w weekend lub w godzinach nocnych, np. update serwisu na podstawie wersji dev)
– Dodatkowym atutem będzie znajomość SEO w odniesieniu do WP i Woo, optymalizacji Page Speed i zabezpieczeń WP
– ponieważ działamy głównie w branży szkoleniowej oraz e-commerce dodatkowym atutem będzie także znajomość WooCommerce oraz LMS-ów (TutorLMS, LearnDash, WPLMS) – nie martw się, jeśli nie znasz – otrzymasz stosowne wsparcie 🙂
– w firmie korzystamy z Jira / Slack-a, także jeżeli znasz te narzędzia, to z pewnością będzie to jeden z dodatkowych Twoich atutów

Zakres prac:
Poszukujemy osób dobrze znających WP od strony programistycznej w backendzie, dlatego niezbędna jest znajomość zasad wykorzystywania akcji i filtrów do manipulowania wynikowym kodem oraz OOP PHP (warunek konieczny). Oprócz tego będziesz zajmowało się tworzeniem wtyczek i motywów, np. z wykorzystaniem ACF-a + Gutenberg lub Kadence (Gutenberg). Część prac będzie związana z bieżącym supportem, rozwiązywaniem mniejszych lub większych błędach w już istniejących stronach, np. po aktualizacjach, dlatego konieczna jest dobra znajomość PHP i Codex-u, umiejętność debugowania błędów na serwerze lub po pobraniu kopii serwisu lokalnie. Oprócz tego mile widziane są osoby ze znajomością optymalizacji SEO w WP, optymalizacji Page Speed oraz zabezpieczeń WP (mamy swoje standardy, ale nowe spojrzenie zawsze mile widziane 🙂 )

Oferujemy:
– Stałą współpracę na wspólnie ustalonych zasadach. Szukamy osoby, która na stałe dołączy do naszego zespołu przynajmniej na 80h w skali miesiąca (jeżeli możesz mniej, to aplikuj – nie wykluczamy mniejszego zakresu prac lub współpracy w określone dni tygodnia). Rozliczenie na początek FV lub Useme za konkretne zadania (tzn. otrzymujesz zadania do wykonania, wyceniasz, po akceptacji robisz zlecenie, rozliczamy się). Jeśli współpraca się rozwinie i obie strony będą zadowolone możliwość przejścia na umowę zlecenie lub kontrakt ze stałą ilością godzin w miesiącu i konkretną stawkę (raczej preferujemy współpracę B2B – standard w branży)
– Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności i zakresu współpracy. Mamy świadomość, że konkretna jakość kosztuje i trwa odpowiednią ilość godzin pracy. Dlatego szukamy osób, które przywiązują wagę do tego co robią, są terminowe, dokładne (skupienie na szczegółach) i robią to z pasją. Oczekujemy też odpowiedniej jakości tego co się robi oraz odpowiedzialności za wykonywane zadania / projekty
– Możliwość ciągłego rozwoju i pracę przy ciekawych projektach (współpracujemy z dużymi markami generującymi milionowe obroty rocznie, przez co pojawiają się ciekawe wyzwania, ale też wymaga to kompletnie innej wiedzy niż przy cięciu prostych wizytówek). Oprócz tego masz dostęp do firmowej biblioteczki online
– Brak kontaktu z klientem – nie musisz rozmawiać, czy pisać z klientem, klienci też nie mają z Tobą kontaktu (cenimy Twój czas i wiemy, że jako specjalista wolisz pracować w kodzie, a nie tracić czas na spotkania i kontakt z klientem). Otrzymujesz zadania, które są do rozwiązania lub analizy (w takim przypadku jako specjalista zadajesz niezbędne pytania o rzeczy, których potrzebujesz do realizacji projektu lub wyceny)
– Swobodna atmosfera, brak Daily, komunikacja na Slacku, spotkanie 1 w miesiącu (jak nie lubisz się łączyć na kamerkach, to też nie jest to problem :))

Proces rekrutacji:
1. Wyślij zgłoszenie na adres e-mail podany w zgłoszeniu z przykładem 2 – 3 najlepszych projektów oraz linkiem do repozytorium Gita (jeśli posiadasz)
2. Napisz 2 – 3 zdania o sobie, jakie masz pasje + oczekiwania finansowe przy 80h pracy w miesiącu
3. Po otrzymaniu zgłoszenia otrzymasz dalsze instrukcje

WPzlecenia funkcjonują zupełnie za darmo już od 12 lat. Dołącz do społeczności i wspieraj WPzlecenia, by działały w tym modelu przez kolejne lata!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kontakt ze zleceniodawcą

Ogłoszenie zostało zamknięte i z tego powodu dane kontaktowe zostały ukryte. Ogłoszenia zostają oznaczone jako zamnięte automatycznie po 14 dniach lub wcześniej na wniosek zleceniodawcy.

Czy chcesz następnym razem dostać informację o nowym zleceniu jako pierwszy? Kliknij tutaj i dowiedz się jak!