Szukam pomocy do wyedytowania wtyczki do iframe z YouTube

Data dodania: 22 czerwca 2019

Udało się stworzyć wtyczkę, która w iframe z YouTube na stronie zasłania bannery proponowanych filmów. Ponieważ po fullscreenie i tak propozycje się pojawiają (nie da się zasłonić tych bannerów filmowych na fullscreenie), musiałem fullscreen wyłączyć.

Wpadłem jednak na pomysł udoskonalenia wtyczki i stworzenia alternatywnego fullscreenu. Jak? Chciałbym pod wygenerowanym iframe dodać własną ikonę „fullscreen”, by po kliknięciu w nią wygenerował się w tym samym oknie przeglądarki kod iframe z parametrami 100% szerokości i wysokości, i marginesami 0px, oraz przyciskiem pod iframe z lupą pomniejszającą (powrót do poprzedniej strony).

Jak działa ta wtyczka w porównaniu z tym samym filmem normalnie wklejonym (z pominięciem wtyczki) możecie zobaczyć tutaj (górny player – działanie wtyczki, dolny player – normalne iframe z YouTube, jeszcze niżej – obrazek wizualizacji pomysłu):

wolnemedia.net/poszukiwana-pomoc-przy-edycji-wtyczki-wideo/

Można to zrobić na 2 sposoby:

1. Nowy przycisk „fullscreen” otwiera w tej samej karcie przeglądarki nową stronę na której jest tylko kod iframe na całą szerokość i wysokość, a przycisk „fullscreen” pod powiększonym iframe działa jak „wróć do poprzedniej strony”.

2. Nowy przycisk „fullscreen” po prostu powiększa iframe na tej samej stronie na całą szerokość strony ukrywając resztę zawartości strony, a ponowne kliknięcie w „fullscreen” ją przywraca.

Byłoby idealnie, gdyby puszczony film po kliknięciu w “fullscreen” wyświetlał się w powiększonym iframe od tego samego momentu czasowego filmu, w którym kliknięto na ikonkę, i tak samo z powrotem.

Pierwsza opcja wydaje się łatwiejsza, ale druga byłaby wygodniejsza (coś jak wtyczki powiększające w wordpressie obrazki na całą stronę).

Korespondowałem o tym ze specjalistą od wordpressu, który modyfikował mi na zlecenie szablon i stwierdził, że jest to dosyć łatwe do zrobienia, wyglądało, że wstępnie się zgodził to zrobić, ale wygląda na to, że straciłem z nim kontakt lub jest zapracowany i nie ma czasu (choć płacę).

Czy ktoś z Was mógłby pomóc zmodyfikować wtyczkę by tak działała? Myślę, że po udoskonaleniu tej wtyczki i opublikowaniu (zamierzam pluginowi zrobić stronę z plikami pobierania i rozpowszechnić) może być jedną z najpopularniejszych wtyczek wordpressowych, bo wiem, jak wielu właścicieli stron irytują te reklamy YouTube, których nie da się wyłączyć (ale jak widać – da się zasłonić uzyskując podobny efekt „czystości strony”.

Najlepiej byłoby, gdyby ktoś to zrobił w czynie społecznym, bo nie działam komerycjnie, ale jakby co dysponuję budżetem 100 zł. To nie jest tworzenie wtyczki od zera, bo już działa, ale jedynie modyfikacja by iframe się powiększało i pomniejszało. To drobna modyfikacja, a nie wielki projekt, dlatego proszę moderatora ogłoszeń o przepuszczenie oferty 100 zł (musiałem zakliknąć 300-1000 zł, bo nie ma przycisku na mniejszą kwotę).

WPzlecenia funkcjonują zupełnie za darmo już od 12 lat. Dołącz do społeczności i wspieraj WPzlecenia, by działały w tym modelu przez kolejne lata!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kontakt ze zleceniodawcą

Ogłoszenie zostało zamknięte i z tego powodu dane kontaktowe zostały ukryte. Ogłoszenia zostają oznaczone jako zamnięte automatycznie po 14 dniach lub wcześniej na wniosek zleceniodawcy.

Czy chcesz następnym razem dostać informację o nowym zleceniu jako pierwszy? Kliknij tutaj i dowiedz się jak!