Lifiting platformy kursu on-line (https://kurs.launchaco.com/ / http://kurs.ovh/)

Data dodania: 15 listopada 2018

W ramach "Wiosennego inkubatora innowacji" jesteśmy po testach z użytkownikami. Przy uruchomieniu platformy pomagała mi programistka (specjalistka od wtyczki LearnDash). Po testach przedstawiłem programistce zakres prac, które chciałbym zaimplementować na platformie do połowy grudnia, ale z racji innych zobowiązań wspomniana programistka może mi pomóc tylko przy części zadań natomiast poleciła mi wpzlecenia.pl…

Oto zadania, których się może się podjąć programistka:
1. Ustawienie grup (klas) szkoleniowych: konfiguracja Uncanny LearnDash Groups (wtyczkę dostarcza zleceniodawca), modyfikacja templatek.
2. Notifications LearnDash: modyfikacja templatek powiadomień e-mail.
3. Czytelniejsze przedstawienie wyników z przebiegu kursu na platformie
4. Forum bbPress (konfiguracja i modyfikacja templatek).

Wcześniej jednak wysłałem do programistki następującą wiadomość (niniejszy formularz niestety obcina formatowanie, więc nie dość, że wiadomość jest długa to nie ma tu linków. Wiadomość bardziej uporządkowana przygotuje dla osób /agencji wstępnie zainteresowanych:

"Do 15 grudnia mamy czas, aby oddać Inkubatorowi innowację "Obierz kurs na prace" w "w najlepszym wydaniu". Chciałbym więc jeszcze wykorzystać ten czas na dostosowanie platformy dla organizacji, które na co dzień wspierają osoby oddalone od rynku pracy w aktywizacji zawodowej. W oparciu o współpracę z wychowawcami, trenerami pracy, doradcami zawodowymi, pracownikami HR itp chcemy rozwijać platformę. Głównie dla takich podmiotów jestem zobowiązany przygotować "instrukcję" korzystania z platformy, aby oddać ją Inkubatorowi do końca roku. Niemniej zależy mi również na wprowadzeniu przynajmniej części funkcjonalności pozwalających w przyszłości utrzymać platformę niezależnie od grantów z pieniędzy publicznych. Zdaje sobie sprawę, że przygotowanie dobrych metodycznie quizów wymaga czasu, którego pewnie nie mamy, trzeba więc skupić się teraz na tym co niezbędne, aby pokazać szeroko pojętym inwestorom, że innowacja, której kurs jest głównym produktem, ma potencjał. Mam nadzieję, że poniższa specyfikacja pomoże Pani oszacować ilość prac, które na pewno będą wymagały wsparcia programistycznego. Bo to z kolei pomoże mi przewidzieć budżet wymagany na wdrożenie najbardziej potrzebnych funkcjonalności. Jeśli nie będzie Pani miała zasobów, aby zająć się wszystkim co warto wdrożyć do połowy grudnia to też proszę o taką informację, będę szukał wsparcia także u innych 🙂

–Myślę, że dobrą formą zbierania informacji o postępach prac przez uczestników byłoby dodanie m.in. pól tekstowych do ćwiczeń. Obecnie dysponujemy tylko PDFami, wydrukowaliśmy je też testerom. Ta forma nie daje jednak możliwości sprawdzania jakich odpowiedzi udzielają użytkownicy. Kiedyś sam dodawałem do WordPressa formularze, które po wypełnieniu wysyłały email z udzielonymi odpowiedziami, tutaj też można by tak zrobić, chociaż widok odpowiedzi w ramach jednego Panelu (dla nauczyciela) byłby na pewno lepszym rozwiązaniem (wtedy import do excela nie byłby potrzebny). Być może można by to rozwiązać poprzez wtyczkę Notes , ale przydałaby się jeszcze funkcja, aby uczestnik mógł decydować, czy chce pokazać odpowiedzi trenerowi. To dawałoby trenerom dużo większe możliwości trafiania "w punkt" w pracy z uczestnikami. Na chwilę obecną pozostawało mi wierzyć, że uczestnicy wypełnili ćwiczenia skoro mówili że wypełnili, ale konia z rzędem temu kto robił to sumienie. Tak czy inaczej myślę, że warto dać uczestnikom możliwość trzymania notatek z kursu w jednym miejscu, bo trudno liczyć, że będą trzymać wydrowate PDFy, albo notatki w plikach na komputerze. Być może to skłoniłoby by ich też, aby wracać na platformę także po ukończeniu zajęć.
-Zaangażowanie uczestników w wykonanie ćwiczeń.
–skoro kurs opiera się na lekcjach i wywiadach video to myślę, że warto wykorzystać możliwości np. H5P. Byłoby super gdyby stworzone w tej aplikacji interakcje z wideo/udzielone odpowiedzi, można było też przedstawiać w raporcie dla nauczyciela.

– Certyfikaty – testerzy zgłaszali potrzebę / życzenie, aby certyfikaty zostały wydrukowane i podpisane przez Fundację AktivLab, bo wtedy miałby dla nich większą wartość niż samodzielnie wygenerowany PDF. Osobiście mam mieszane uczucia co do wartości takiego dokumentu, ale po wklejonych na naszej grupie FB przez uczestników certyfikatach widać, że jest to dla nich ważne, a skoro tak to warto byłoby zadbać o to, aby certyfikat mógł być drukowany przez podmiot, który opiekował się danym beneficjentem. Swoją drogą przy publikacji certyfikatów okazało się, że drukuje się tam nazwa użytkownika, a ta podawana przy rejestracji bywa bardziej lub mniej szczęśliwa. Lepiej byłoby więc wprowadzić na etapie rejestracji na platformę wymóg podania w oddzielnych polach imienia i nazwiska dodając też tam informację, że to co użytkownik wpisze wydrukuje mu się na certyfikacie. Oto przykład, moim zdaniem dobrze zaprojektowanego formularza rejestracyjnego.
– Zmiana wyglądu na platformie
–Jeśli starczyłoby czasu to dobrze byłoby połączyć obecny Landing Page z platformą. Tym bardziej, że "lekcja powitalna" oraz wywiad ze mną nie powinien w praktyce wchodzić w program kursu. Przez to, że Langing jest obecnie na innym serwerze długo trwa przelogowywanie się na stronę rejestracji. Z resztą problem z ładowaniem strony kursowej się powtarza, mam na myśli efekt, który jest widoczny w 2:50 min. tego filmu. (ale uprzedzam już o tym użytkowników w 00:38 sek. nagrania) Obecny Landing Page został stworzony przez generator, więc w załączniku przesyłam przykładową paczkę innej strony, która w ramach tego generatora powstała – do oceny na ile łatwo można przenieść tak przygotowany Landing Page w obręb LearnDasha
Jeśli zmienilibyśmy templatke np. na University to zmieniłby się pewnie też układ stron, w każdym razie nie widzę potrzeby, aby było widoczne to co przedstawiłem na dołączonym screenie. Jeśli mielibyśmy Landing Page to moim zdaniem nie ma sensu dawanie "ekranu przejściowego" zaznaczonego na screenie pod nr 1 oraz menu, które jest widoczne na wszystkich stronach kursu (zaznaczonego na screenie pod nr 2). Byłoby super gdyby użytkownik miał dostęp do każdej lekcji już po jednym 1 kliknięciu.
Mam wykupione, ale nie wykorzystane wtyczki:
Integracja Learndasha z Mailchimpem. W ramach testów platformy w poniedziałki i środy ręcznie wysyłałem maile, ale chciałbym zapewnić, aby te maile wysyłały się automatycznie dla nowych uczestników kursu. Na szczęście treści tych maili można w dużej można już do mailchimpa w dużej mierze skopiować.
Instructor Role – Single Site – szkoda, żeby się "zmarnowała"
Uncanny LearnDash Toolkit Pro – szkoda, żeby się "zmarnowała"
Oddając "innowację" do Inkubatora jestem zobowiązany oddać kurs na płycie DVD, chociaż nie wiem, która płyta pomieści wszystkie nagrania video stworzone w ramach projektu
Dobrze byłoby wprowadzić system poleceń który za polecenie kursu np. 3 osobą wysyłałby osobie polecającej i polecanej dodatkowe materiały związane z kursem (mamy w planie takie przygotować przygotować). Myślałem, że skorzystanie z gotowego rozwiązania (https://referralmagic.co/pricing/) będzie tańsze nie stworzenie swojego, ale w dłuższej perspektywie czasu to raczej nie…
Jeśli w łatwy sposób dałoby się wygenerować linki do poszczególnych lekcji, które byłby wyłączne z normalnej rejestracji to moglibyśmy je dawać prezenterom i gościom lekcji którzy tworzyli kurs. Takie osoby już teraz chcą chwalić się tym, że brały udział w projekcie, Wielu z nich ma spore zasięgi w internecie, więc dzięki temu moglibyśmy pozyskać sporo z tego ruchu. Takie specjalne linki do lekcji moglibyśmy też wykorzystywać , aby nawiązywać np. w artykułach lub social mediach o konkretnych tematów. Dzięki temu moglibyśmy też liczyć na lepsze pozycjonowanie się takich otwartych treści.
Powyższy punkt sugeruje, że kurs tak na prawdę powinien mieć wersję
Dobrze jakby platforma była przygotowana na sprzedawanie płatnych, nowych lekcji w przyszłości, a także na pobieranie darowizn na utrzymanie platformy.
"
—————————————————————-

WPzlecenia funkcjonują zupełnie za darmo już od 12 lat. Dołącz do społeczności i wspieraj WPzlecenia, by działały w tym modelu przez kolejne lata!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kontakt ze zleceniodawcą

Ogłoszenie zostało zamknięte i z tego powodu dane kontaktowe zostały ukryte. Ogłoszenia zostają oznaczone jako zamnięte automatycznie po 14 dniach lub wcześniej na wniosek zleceniodawcy.

Czy chcesz następnym razem dostać informację o nowym zleceniu jako pierwszy? Kliknij tutaj i dowiedz się jak!