Stworzenie nowej odsłony strony marszpozdrowie.pl

Data dodania: 3 stycznia 2017

Poniżej piszę swoje sugestie i doświadczenie. Nie jestem jednak informatykiem, więc jeżeli mają Państwo inne doświadczenia lub możesz coś polecić by zrobić inaczej, by było lepiej, jestem otwarty na wszelkie sugestie.

Najważniejsze założenia:
– strona na wordpressie
– naszym głównymi odbiorami są osoby 40+, z czego najwięcej jest 50-60 latków, a więc stronę musimy dopasować tak by była z jednej strony nowoczesna, ale z drugiej strony w miarę prosta w obsłudze. Z naszych ankiet, które prowadziliśmy w naszej grupie wiekowej- na głównej stronie powinny być zakładki, bo te osoby głównie ich szukają.
– strona responsywna
– link na stronie do funpage
– podłączenie kodu google analitics, i kodu reklam z facebooka
– optymalizacja strony w kodzie i treści pod względem pozycjonowania
– adresy podstron starej strony, takie same jak nowej, chodzi o:
www.marszpozdrowie.pl/publicystyka
http://marszpozdrowie.pl/galeria

Kontakt


http://marszpozdrowie.pl/aktualnosci (czy jesteś w stanie przenieść treści i daty aktualności na nową stronę?)
http://marszpozdrowie.pl/aktualnosci/szkolenie_nordic_walking
http://marszpozdrowie.pl/publicystyka/filmy-instruktazowe
są to podstrony, które wcześniej były promowane, linki umieszczane na różnych stronach
– możliwość tworzenia samemu formularzy do umieszczenia na stronie przy różnych zapisach, czyli sami wybieramy kolumny, tabelki itp.
np: http://marszpozdrowie.pl/formularz/8-nordic_walking_od_podstaw
coś jak obecny system do tworzenia formularzy z możliwością: wpisania tekstu, wpisania długiego tekstu, zaznaczenia (checkbox), wybór (radio), wybór lista (select), opis tekstowy, data. Walidacja: email, tylko cyfry, tylko litery, cyfry i litery, data, pesel, NIP. Dodatkowo "wymagane", "kolumna na liście wpisów"
– przy ikonach w których jest napis i zdjęcie- możliwość samemu stworzenia takiej ikony- czyli dodania zdjęcia, dopasowania + napisu

Strona główna:
– tło strony zależne od pory roku- samo zmienia się po konretnej dacie, my tylko ustawiamy jakie zdjęcie ma być (4 zdjęcia- jedno zdjęcie jesienne załączam w mailu) – tylko na tej stronie, reszta stron – jasne tło
– miejsce na jeden (wybiórczo pojawiający się) filmik, który przekierowywałby do podstrony z filmikami (playlista youtube- www.youtube.com/playlist?list=PLK5pb4-IotW9OFFlrVlODQ97cCH0cAQbj, ale na naszej stronie)-

– w górnym pasku (stały do każdej podstrony)- logo MarszPoZdrowie z dopiskiem: dołącz do zdrowotno edukacyjnej przygody! motto w prawy górnym rogu, które automatycznie się zmienia po kliknięciu na inną stronę (dodajemy listę np 100mot, które będą się ukazywać, z możliwością ich edycji) i klawisz: Moje konto (będzie przekierowywał do linku programu który piszemy- będzie to system możliwości rezerwacji miejsc w grupie itp)
– pod górnym paskiem zakładki, które przy przesuwaniu strony również zostają w pasku u góry, żeby można było w każdej chwili je wybrać
ZAKŁADKI: (wszystkie prócz napisu będą miały zdjęcie- wyślę je po potwierdzeniu współpracy)
GRAFIK ZAJĘĆ
– mapa Polski z zaznaczonymi miastami (w każdej chwili sami możemy dodawać lub odejmować miasta), po wybraniu miasta:
– grafik- coś jak http://holmesplace.pl/pl/schedule/
z możliwością wyboru :
1. Rodzaj treningu (TRENINGI W TERENIE , TRENINGI NA SALI)
2. WYBIERZ MIEJSCE (jak ktoś na to najedzie to rozwijają się nazwy miejsc, dla zajęcia w terenie: Lasek Marceliński, Rusałka, Malta, Żurawiniec, Borówiec. Dla zajęć na sali: Głogowska 273a)
Pojawiają się tabela z treningami z możliwością wyboru dwóch opcji, w zależności co zaznaczymy szarzeją (czyli stają się mniej widoczne inne treningi)
3. Wybierz cel (np. wzmacnianie, trening +60, spalanie tkanki tłuszczowej, treningi ogólnorozwojowe, zdrowy kręgosłup, zdrowe stawy itd.)
4. Wybierz intensywność (żółte- zajęcia spokojne,, niebieski- przeciętna intensywność, czerwone- wysoka intensywność, zielone- zajęcia prozdrowotne); za każdym razem jak dana osoba coś wybierze to zostaną podświetlone tylko wybrane treningi (do modyfikacji, które i jakie w każdej chwili przez nas)
– na tej samej podstronie dodatkowy pasek z napisami [cennik] [regulamin] [co zabrać?] [jak dojadę?]
– małe okienko gdzieś nad grafikiem: opinie uczestników (gdzie mielibyśmy wgrane jakąś ilość opinii, które by się automatycznie zmieniały). w tym polu również okienko: dodaj opinię- które kierowałoby do formularza kontaktowego z nagłówkiem "z przyjemnością zapoznamy się z Twoją opinią" i by było wysyłane w podobny sposób jak zakładka kontakt na maila do nas, z pytaniem czy dodać opinię do wyświetlania
– przycisk – [wydrukuj grafik] – możliwość wydruku grafiku wybranych zajęć
– gdy się najedzie na dane zajęcia- wyświetla się w formie chmurki: 1. małe zdjęcie + opis co to za zajęcia 2. dowiedz się więcej- po kliknięciu przekierowuje na podstronę tych zajęć ; 3. zapisz się- przekierowuje do zewnętrznego linku programu, który piszemy osobno
– grafik cały czas możemy sami, w łatwy sposób modyfikować we wszystkich opcjach- programy, zajęcia, tekst, dowiedz się więcej itp

SZKOLENIA TECHNIKI NORDIC WALKING
– podobnie jak wcześniej w zakładce grafik zajęć,
– mapa Polski z zaznaczonymi miastami (w każdej chwili sami możemy dodawać lub odejmować miasta), po wybraniu miasta:
– miejsca w których sie odbywają szkolenia, coś jak: https://www.equinox.com/clubs?icmp=topnav-clubs ( szkolenia są sporadycznie, nie co tydzień, zwykle raz/dwa razy w miesiącu. W polach: Trening Indywidualny, Rusałka, Lasek Marceliński, Malta, Żurawiniec, Borówiec. Po kliknięciu na dane miejsce wyskakuje chmurka z datami szkoleń na najbliższe dwa miesiące z opcją zapisz- przekierowuje do utworzonego kwestionariusza: http://marszpozdrowie.pl/formularz/8-nordic_walking_od_podstaw
Trening Indywidualny ma przekierowanie do kwestionariusza zgłoszeniowego z informacją: zaproponuj dogodny dla Ciebie termin i miejsce
– na tej samej podstronie dodatkowy pasek z napisami [cennik] [regulamin] [co zabrać?] [jak dojadę?]
– małe okienko gdzieś nad grafikiem: opinie uczestników (gdzie mielibyśmy wgrane jakąś ilość opinii, które by się automatycznie zmieniały). w tym polu również okienko: dodaj opinię- które kierowałoby do formularza kontaktowego z nagłówkiem "z przyjemnością zapoznamy się z Twoją opinią" i by było wysyłane w podobny sposób jak zakładka kontakt na maila do nas
– przycisk – [wydrukuj grafik] – możliwość wydruku grafiku dat danego szkolenia, bądź wszystkich miejsc (do wyboru)
– grafik cały czas możemy sami modyfikować
KURSY INSTRUKTORSKIE
– 4logotypy: Nordic Walking Polska, Akademia Polska, MarszPoZdrowie, ONWF,
– coś jak http://www.efib.pl/kursy ,tylko ze zdjęciem musi być od razu widoczny opis. Obecne kursy:
instruktor Nordic Walking, sędzia Nordic Walking, Instruktor Fitness, intruktor Zdrowy Kręgosłup, instruktor Aquaaerobik
– po kliknięciu na kurs pojawia się zdjęcie, opis kursu + dlaczego warto go zrobić. nad opisem- pasek : 1. SPRAWDZ TERMINY- w formie tabelki (coś jak www.KursNordicWalking.pl- tylko ładniejsza), 2. O KURSIE 3. CENNIK 4. KADRA
WYPRAWY PO ZDROWIE
– po kliknięciu do wyboru mamy dwa pola ze zdjęciami 1. Zobacz jak wspaniale było 2. Wyrusz z nami w niezapomnianą aktywną przygodę
– po kliknięciu na 1- pojawiają się zakładki w formie artykułów: http://marszpozdrowie.pl/zobacz_jak_bylo (prosilibyśmy o przeniesienie tych artykułów na nową stronę)
– po kliknięciu na 2. pokazują się kalendarz z 12 miesiącami do przodu coś jak z zaznaczonymi wyjazdami ze zdjęciem np. [AKTYWNY WEEKEND – ŁĘŻECZKI MARZEC 2017], [SPŁYW KAJAKOWY 2017 i imprezami
po wejściu w daną imprezę- opis ze zdjęciami + podzakładki
[CO ZABRAĆ NA WYPRAWĘ] [ZOBACZ JAK BYŁO](tu odesłanie do galerii), itd. – wszędzie po kliknięciu odesłanie do opisu wydarzenia, kosztów i możliwości zapisów oraz pytań(kontakt) lub innych informacji
– w każdej chwili możemy modyfikować zdjęcia, dodawać wydarzenie, usuwać, itd.

AKTUALNOŚCI i KALENDARZ IMPREZ

– na głównej stronie widoczne 5 ostatnich aktualności, z krótkim opisem, ale po kliknięciu na którąś przenosimy się do jej szczegółów. Po kliknięciu w napis "aktualności" przenosimy się do wszystkich aktualności
– po wejściu w aktualności (którekolwiek okienko)- po środku pokazuje się aktualność kliknięta, z lewej strony pokazują się "Aktualności Marsz Po Zdrowie"- wszystkie ostatnie aktualności 10- 15, a z prawej strony "Aktualności ze świata" –kalendarza chodzezkijami.pl,
kod:
 <iframe frameborder="0" height="600" src="http://chodzezkijami.pl/embed/kalendarz
" style="border-style: none;" width="500"></iframe>
zmodyfikowany tak by pasował do naszej strony. Po kliknięciu w ich kalendarz otwiera się nowa zakładka z tą wiadomością

O NAS
– zdjęcia z opisami: NASZ ZESPÓŁ ale z podziałem na miejscowości np. Poznań, Piła itd (jest też pole: wybierz miejsce i można zobaczyć instruktorów tylko z np Poznania); NASZA DRUŻYNA, PARTNERZY, REFERENCJE, GALERIA (odniesienie do galerii- tutaj prosilibyśmy o przeniesienie starej galerii- http://marszpozdrowie.pl/galeria .Z ustawieniem tylko, że u góry najnowsze daty), Galeria ogólna, ale z podziałem na kategorie w celu utworzenia linków url- wyjazdy, zajęcia outodoor, zajęcia indoor, kursy, integracja, KONTAKT- formularz kontaktowy (na głównej stronie osbna ikona wiadomości prowadząca również do formularza)
-zarówno zespół jak i drużyna – zdjęcia + opis jak www.akademiapolska.pl/kadra
– przycisk [DOŁĄCZ DO NASZEJ DRUŻYNY][DOŁĄCZ DO NASZEGO ZESPOŁU] + odniesienie do formularza (ze zdjęciem + formułka, że zgadza się na podanie danych osobowych itd. Do odhaczenia)
– możliwość modyfikacji cały czas
PROGRAMY PROZDROWOTNE
– zdjęcia z podpisem WYZWANIE NA ODCHUDZANIE, KRĘGOSŁUP BEZ STRESU, TRENER SENIORALNY,
– możliwość dodawania i modyfikacji,
– jak kliknie się na dane zdjęcie to opis oferty, dla kogo + odniesienie do formularza [ZAPISZ SIĘ] lub pytań (kontakt)

PORADNIK
-schemat jak http://8a.pl/8academy/
– duże zdjęcie [WSZYSTKO O NORDIC WALKING]wejście dalej do [NASZE PUBLIKACJE], [FILMY INSTRUKTAŻOWE] [JAK DOBRAĆ KIJE] [SPRZĘT DO NORDIC WALKING], PRAWIDŁOWA TECHNIKA][HISTORIA]
– mniejsze zdjęcia [WYZWANIA TRENINGOWE] [ZESTAWY ĆWICZEŃ][CIEKAWE PRZEPISY]itd. Albo coś takiego jak na holmesplace.pl (na samym dole w ich aktualnościach)
– ostatecznie tytuł prowadzi do artykułu
– możliwość dodawania ikon i napisów

DODATKOWE RZECZY:
– POP UP (przeklejone z jakiegoś webinara): Bardzo dobrze sprawdza się także formularz zapisu w formie pop-upu, który będzie witał nowych użytkowników Twojego serwisu i zachęcał ich do zapisania się do newslettera.
Pop-up może stać się irytującą dla odwiedzających stronę formą kontaktu dlatego musisz pamiętać o dwóch istotnych rzeczach.
Po pierwsze każdy pop-up można ustawić w ten sposób aby indywidualnemu odbiorcy wyświetlał się określoną ilość razy. Ta funkcjonalność nazywa się cappingiem i powinna wyświetlać pop-up tylko dwukrotnie.
– możliwość samemu ustawiania pop upu
Po drugie, formularz nie powinien wyświetlać się osobom, które już zapisały się do newslettera. To z pozoru banalna uwaga, praktyka jednak pokazała, że niektórzy marketerzy zapomnieli o tym istotnym szczególe w prowadzając zamieszanie we własnych bazach.
pup up ustawiony według sredniego czasu spedzonego na stronie i tak, żeby osoba która go wyłączy lub juz widziała by drugi raz się nie pojawiał
– przycisk do subskrypcji na każdej podstronie
– pasek z przewijającymi się logami partnerów na głównej stronie i w zakładce o nas
– pasek "organizujemy" z przewijającymi sie logami na głównej stronie i o nas

WPzlecenia funkcjonują zupełnie za darmo już od 12 lat. Dołącz do społeczności i wspieraj WPzlecenia, by działały w tym modelu przez kolejne lata!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kontakt ze zleceniodawcą

Ogłoszenie zostało zamknięte i z tego powodu dane kontaktowe zostały ukryte. Ogłoszenia zostają oznaczone jako zamnięte automatycznie po 14 dniach lub wcześniej na wniosek zleceniodawcy.

Czy chcesz następnym razem dostać informację o nowym zleceniu jako pierwszy? Kliknij tutaj i dowiedz się jak!