Zamknięta strefa „użytkownika” – dodatkowe zabezpieczenie treści

Data dodania: 18 października 2016

Wtyczka: Zamknięta strefa "użytkownika" czyli zabezpieczenie treści (wpis/strona) przed dostępem z zewnątrz niepowołanych osób.

Wbudowana funkcja WordPressa pozwala zabezpieczyć wpis tylko jednym hasłem. Słaba strona tego jest taka, że każdy kto będzie miał to hasło może dostać się do wpisu.

Ideą wtyczki jest więc stworzenie takiego zabezpieczenia lub rozszerzenia istniejącego poprzez dodanie puli haseł (j.w), aby do wpisu/strony miała dostęp tylko wybrana osoba, z zastrzeżeniem, że dana osoba nie będzie tworzyła żadnego konta użytkownika na danej witrynie. Dostęp więc musi być unikatowy (na ciasteczko lub adres IP) oraz prosty w obsłudze nawet przez osoby nie znające się na internecie.

Innymi słowy. Klikam w otrzymany w wiadomości e-mail link (aktywacyjny), który prowadzi mnie do wpisu i tam już bez wpisywania hasła, mam dostęp do zabezpieczonej treści.

Wtyczka nie może działać globalnie i musi się integrować z danym wpisem. Funkcjonalność musi więc być włączana każdorazowo podczas tworzenia/edycji wpisu/strony i zabezpieczać w danym momencie tylko ten wybrany wpis.

Jako administrator witryny, użyczam miejsce i tworzę dla swojego klienta stronę/wpis z wrażliwą treścią. Klient, jako właściciel tej treści, ma tylko możliwość udostępniania tej treści osobom, które złożyły stosowny wniosek czyli wysłały zgłoszenia z formularza na zabezpieczonej stronie.

Wniosek ten trafia do klienta i poprzez parametry w URL’ach może go odrzucić lub zatwierdzić.
Ja jako admin, muszę mieć możliwość wpisania pod jaki adres e-mail ma trafić wniosek.

W zależności od wykonanej akcji przez klienta, do osoby zainteresowanej obejrzeniem treści zostaje wysłany link aktywacyjny lub powiadomienie o odrzuceniu a wniosek zostaje usunięty z bazy danych.

Przygotowanie pod tłumaczenie nie jest wymagane.

Więcej szczegółów na priv.

Osobę, która podejmie się tego zlecenia proszę o wycenę i ustalenie terminu wykonania wtyczki.

WPzlecenia funkcjonują zupełnie za darmo już od 12 lat. Dołącz do społeczności i wspieraj WPzlecenia, by działały w tym modelu przez kolejne lata!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kontakt ze zleceniodawcą

Ogłoszenie zostało zamknięte i z tego powodu dane kontaktowe zostały ukryte. Ogłoszenia zostają oznaczone jako zamnięte automatycznie po 14 dniach lub wcześniej na wniosek zleceniodawcy.

Czy chcesz następnym razem dostać informację o nowym zleceniu jako pierwszy? Kliknij tutaj i dowiedz się jak!