Webmaster/webdeveloper do stałej współpracy – Kraków

Data dodania: 15 czerwca 2016

Poszukujemy developera WordPress do stałej współpracy przy administracji i rozwoju serwisów należących do Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak – wiodącej grupy wydawniczej z siedzibą w Krakowie.
Prowadzimy najpopularniejszy polski serwis poświęcony historii: CiekawostkiHistoryczne.pl.

Potrzebujemy specjalisty, który pomoże nam w zmodernizowaniu strony zarówno od frontendu, jak i backendu, przeniesieniu jej na responsywny szablon i tworzeniu nowych rozwiązań pozwalających lepiej angażować czytelników.

Przewidujemy także zaangażowanie w administrację portalu, rozwój innych serwisów i tworzenie nowych stron opartych na WordPressie.

Interesuje nas stała, długoterminowa współpraca.
 
Wymagania:
– Programowanie: PHP, JavaScript/JQuery, HTML, CSS, MySQL
– Administracja: NginX, Varnish, MySQL, ssh
– Język angielski: dobry, umożliwiający analizę dokumentacji
– Minimum dwuletnie doświadczenie w tworzeniu i administrowaniu serwisami opartymi na WordPressie (obowiązkowo referencje, portfolio) w tym w tworzeniu własnych funkcjonalności, wtyczek.
– Umiejętność optymalizacji witryn pod SEO i różne przeglądarki
– Samodzielność, rzetelność, dokładność. Zapewniamy dużą swobodę pracy, ale oczekujemy dobrej organizacji, terminowości i efektów.
– Dyspozycyjność w awaryjnych sytuacjach.
– Mile widziane umiejętności graficzne
 
Zakres pracy:
– Przygotowanie nowej, responsywnej wersji strony w oparciu o szablon komercyjny lub tworzony od zera; wprowadzenie oczekiwanych funkcjonalności na frontendzie i backendzie, w tym np. nowych taksonomii, systemu banerów, efektywnej wyszukiwarki, dopracowanie css i typografii.
– Nadzór nad migracją dotychczasowych treści.
– Optymalizacja serwisu i funkcji pod kątem obciążenia serwisu, wygody użytkowania, SEO, konwersji.
– Bieżąca administracja serwisami (regularna aktualizacja wordpressa, kontrola wersji, aktualizacja i instalacja pluginów, kontrola stanu serwisu i naprawa pojawiających się błędów oraz usuwanie awarii; migracja funkcji i archiwów w miarę potrzeby).
– Bieżąca obsługa zabezpieczeń (analiza logów serwera, przygotowywanie i testowanie zabezpieczeń itd.).
– Doraźne reakcje na awarie i ataki.
– Nadzór nad tworzeniem kopii zapasowych i kontrola ich spójności.
– Przygotowywanie nowych funkcjonalności – chwilowych (np. specjalne strony konkursów, quizy) i dalekofalowych, dobór wtyczek i ich dopracowywanie/przerabianie pod kątem potrzeb serwisu, przygotowywanie rozwiązań customowych.
– Koordynacja współpracy z grafikami.
– Przygotowanie od strony technicznej nowych serwisów opartych o wordpress.
– Nadzór nad SEO serwisów.
 
Oferujemy:
– Stała współpraca na wspólnie ustalonych zasadach. Jesteśmy elastyczni: uwzględniamy zarówno zatrudnienie osoby, która stanie się stałym, stacjonarnym członkiem zespołu, jak i nawiązanie współpracy z programistą gotowym poświęcać na nasz projekt od 2 do 3 dni w tygodniu. Preferujemy rozliczenia na podstawie faktur. Poszukujemy jednak tylko osób z Krakowa: przykładamy wagę do możliwości bezpośredniego kontaktu, kreatywnej dyskusji o nowych rozwiązaniach.
– Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji oraz formy i zakresu współpracy. Szczegóły do ustalenia, ale na uczciwym poziomie. Wiemy, że dobra praca to nie praca na której się oszczędza.

WPzlecenia funkcjonują zupełnie za darmo już od 12 lat. Dołącz do społeczności i wspieraj WPzlecenia, by działały w tym modelu przez kolejne lata!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kontakt ze zleceniodawcą

Ogłoszenie zostało zamknięte i z tego powodu dane kontaktowe zostały ukryte. Ogłoszenia zostają oznaczone jako zamnięte automatycznie po 14 dniach lub wcześniej na wniosek zleceniodawcy.

Czy chcesz następnym razem dostać informację o nowym zleceniu jako pierwszy? Kliknij tutaj i dowiedz się jak!